slunce kluk holka
packa prasatko-bez
dort-kus
jahodnik jahoda3 jahoda4 jahoda5 jahoda6
svicka dort
 
 
 
 
 
tanecnici klobouk
prasatko celist
packa2 jahoda jahoda2 list
tulipan kvet
 
Aktuální číslo časopisu  Kamaradi05 2021 Soutěž Vicejazycnost 2020 banner galerie 160x120Pražská příloha časopisu Jak rostla Praha 2020 01
Projek Kamarádi byl oceněn Evropskou jazykovou cenou LABEL za rok 2014
logo-label

zapojte se

Login Form

Zvířecí bingo

bingoZnáš zvířátka a máš je rád? A víš, jak se jmenují v cizích jazycích? tak si zahrej Bingo v 15 jazycích! Je to zábavná a zároveň výuková hra, která na tebe bude v cizích jazycích dokonce i mluvit. Jako bonus si vyzkoušej zahrát v jazyce "tajný". Hra pochází z Kamarádů 3/2018.

Kolo: Body: Zbývá:

1. Pája - 216 bodů

2. Martas - 216 bodů

3. kuba - 207 bodů

4. Martas - 207 bodů

5. Martas - 206 bodů

Zvířecí bingo – návod ke hře.

Cílem hry je získat Bingo - označit tři políčka v hrací tabulce buď v řádku, nebo ve sloupci či úhlopříčce.

Počítač postupně zobrazuje názvy zvířat v náhodném pořadí. Pokud se objeví název zvířete, které je na některém z políček hrací tabulky, označ toto políčko kliknutím. Pokud zvíře v tabulce není, může se kliknout na horní zelený pruh s názvem zvířete. Kolo končí buď Bingem – tedy označením tří políček v řadě, sloupci či úhlopříčce nebo vyčerpáním všech názvů zvířat. Hraje se celkem na 5 kol a v každém kole se ukáže tabulka s náhodně vybranými zvířaty.

Bodování: za každý správně označený obrázek dostáváš 2 body. Za špatné označení naopak 2 body ztrácíš. Za správné kliknutí na zelený pruh, když zvíře není na obrázcích, máš 1 bod. Za špatné kliknutí 1 bod ztrácíš. Za získané Bingo získáváš 10 bodů. V jednom kole lze teoreticky získat 3 Binga najednou.

Jazyky: hra je k dispozici v 15 jazycích. K některým bohužel není zvukový doprovod. Pokud zvolíš poslední jazyk, označený jako „tajný“, nebudou se zobrazovat názvy zvířat, ale jejich krátký popis v češtině.

Hezkou zábavu.